Inteligentní řízení vytápění pro kanceláře a administrativní budovy

Hlavní přínosy inteligentního domu

  1. Úspora energie. Poté, co jsme naistalovali inteligentní dům v 15. kancelářích IT firmy v budově panelové výstavby v Olomouci, poklesly náklady na vytápění o 15 % ve srovnání s předcházejícími lety.
  2. Tepelná pohoda po celou provozní dobu kanceláře, včetně ranních hodin.
  3. Ovládání dotykovým displejem a přes počítač umožňuje snadné změny režimu pro jednotlivé kanceláře například v případě delšího pobytu mimo kancelář. Možnost přiřazení ovládání dané místnosti určitým uživatelům.

Jak regulace vytápění funguje?

Každá z kanceláří a dalších prostor je vytápěna nezávisle a individuálně. K tomu slouží čidlo a řízené ovládání ventilu topení. Informace jsou předávány technologickému procesoru umístěném v dotykovém displeji, který je zároveň propojen se zvoleným počítačem. Prostřednictvím obou pak uživatelé mohou nastavovat teploty v místnostech a dalších prostorách. Pro každou místnost je možné zvolit denní teplotní režim a týdenní teplotní kalendář.

Procesor zároveň data archivuje a poskytuje tak přesné údaje o nákladech na vytápění. Tato data také ukazují, kde dochází k největším ztrátám tepla, a ty je pak možné odstranit cíleným zateplením.

Systém je možné připojit na internet a ovládat i ze vzdáleného místa.

Podle požadavků zákazníka je možné Inteligentní dům Kobra rozšířit o další funkce a napojit na něj i další systémy - například elektronické zabezpečení objektu.


0