Inteligentní dům pro hotely

Hlavní přínosy

 1. Úspora energie. Inteligentní dům snižuje náklady na vytápění díky systematické regulaci teploty v době, kdy pokoje nejsou obsazeny, a díky řízenému vytápění podle denního režimu hostů. Úspora energie přitom nepřináší snížení komfortu hostů, kteří naopak ocení tepelnou pohodu již v době příjezdu či například v ranních  hodinách.
 2. Komfort hostů. Řízené vytápění zajišťuje tepelnou pohodu ve všech obsazených pokojích. Teplotní profil pro individuální pokoj je možné podle přání hosta nastavit jako teplejší, standardní či chladnější, případně je možné vytápění nastavit zcela dle jeho individuálních potřeb. Systém zajišťuje vytopení pokoje před příjezdem hosta nebo například včasné zapnutí topení tak, aby byla ráno v pokoji komfortní teplota.
 3. Provozuschopnost hlavic radiátorů. Pokud jsou hlavice radiátorů po určitou dobu nečinné, často kvůli korozi přestávají fungovat. Inteligentní dům proto jednou denně hlavici každého topení plně otevře a uzavře. Šetří tak náklady na údržbu a hosté netrpí nepohodlím způsobeným špatně fungujícím topením.
 4. Instalace za provozu. Celý systém, včetně monáže a kabeláže, instalujeme za plného provozu objektu, a to i v zimě.
 5. Přesné údaje o nákladech o vytápění. Inteligentní dům poskytuje přesné údaje o spotřebě tepla a náročnosti vytápění. Z nich je mimo jiné možné zjistit, kde dochází k největším ztrátám tepla, a ty pak odstranit cíleným zateplením.
 6. Okamžitá kontrola stavu pokojů. Počítač v recepci ukazuje skutečné teploty v pokojích. V případě že by host při odchodu zapomněl na otevřené okno či došlo k poškození hlavice topení, recepční se to vzápětí dozví.

Jak inteligentní dům pro hotel funguje?

Každá místnost je vytápěna nezávisle a individuálně. K tomu slouží čidlo a řízené ovládání ventilu topení. Informace jsou předávány technologickému procesoru, který je propojen s počítačem v recepci. Recepční pak může v počítači sledovat a nastavovat teploty v pokojích a dalších prostorách. Teplotní režimy je snadné nastavit, ať už zvolením některého z předem připravených teplotních profilů (např. prázdný pokoj, chladný pokoj, standard, teplý pokoj) nebo vytvořením nového profilu. Zvláštní teplotní kalendáře jsou pak k dispozici pro další prostory - jídelnu, recepci, vstupní halu atd..

Systém je možné připojit na internet a ovládat ho i ze vzdáleného místa.

Co pro vás zajistíme?

 • návrh řešení řízeného vytápění a podrobnou kalkulaci
 • podle potřeby také řešení zdrojů tepla
 • dodávku veškeré potřebné technologie
 • dodávku softwaru včetně rozšíření a modifikace podle vašich potřeb: je možné doprogramovat další funkce nebo na Inteligentní dům Kobra napojit i další systémy, například bazénové technologie nebo elektronické zabezpečení objektu.
 • montáž a instalaci systému
 • zaškolení a servis

0