Dům s alternativními zdroji tepla

Inteligentní dům Kobra® systém má schopnost řídit kromě vytápění domu i více zdrojů tepla současně. Je vhodný pro objekt s vlastními i např. alternativními zdroji tepla.

Hlavní přínosy inteligentního domu pro objekt s vlastními zdroji

  • Lepší využití alternativních zdrojů k vytápění a ohřevu TUV. Ústředním prvkem systému je řídicí jednotka, která zajišťuje a hlídá režim vytápění, řídí akumulační nádrž a zajišťuje optimální využití všech zdrojů tepla včetně alternativních
  • Komfort a tepelná pohoda. Inteligentní dům udržuje tepelnou pohodu zvlášť v každé místnosti podle nastaveného režimu. Můžete vstávat v příjemně vytopené místnosti a po víkendu se nebudete vracet do mrazivého domu.
  • Snadná kontrola a nastavení alternativních zrojů z jednoho místa. Kontrolu a nastavení všech zdrojů můžete provést z jednoho dotykového displeje. Narozdíl od poměrně složitého nastavování různých programovatelných regulátorů je ovládání pomocí dotykového displeje inteligentního domu snadné.
  • Správné řízení je ke zdrojům šetrnější a je prevencí jejich předčasného opotřebení, ke kterému dochází například při jejich příliš častém zapínání a vypínání.

Jak Inteligentní dům Kobra® funguje?

Řídicí jednotka, technologický procesor, ovládá činnost radiátorů včetně regulace elektrického vytápění a podlahového vytápění, a zajišťuje tepelnou pohodu jednotlivých místnostech podle nastaveného teplotního kalendáře. Zároveň řídí také zdroje tepla - např. tepelné čerpadlo, solární kolektory, AKU nádrž, plynový kotel nebo elektrokotel. Dokáže se přitom samostatně rozhodnout z jakého zdroje je možné v dané situaci získat teplo nejlevněji.

Pokud lze využít solární energii, zapne cirkulaci teplonosného média v solárních panelech a vodu v zásobníku ohřívá slunce, což uživatele stojí pouze energii na pohon čerpadla, která je zanedbatelná (cca 40 W). Nelze-li využít slunce nebo je-li jeho síla nedostatečná, zapne se tepelné čerpadlo.

Pokud v případě extrémně nepříznivých podmínek (hluboké mrazy - cca 14 dní v roce) nestačí na vytápění tepelné čerpadlo nebo pokud extrémně stoupne náročnost uživatele (odběr velkého množství TUV), je zapnut nejméně ekonomický zdroj: kotel (plynový, elektrický, na topný olej).

Inteligentní dům je možné ovládat jak pomocí jednoduchého dotykového displeje v domě, tak na dálku prostřednictvím internetu nebo mobilního telefonu. Pomocí obou snadno a intuitivně nastavíte například teplotní kalendáře pro jednotlivé místnosti, změníte režim při odjezdu na víkend nebo při předčasném příchodu domů a snadno navolíte i další možnosti.

Na systém je možné napojit i další zařízení v objektu, například žaluzie, zavlažování zahrady, osvětlení a další.

Další informace o jednotlivých prvcích Inteligentního domu Kobra®…

Alternativní zdroje tepla pro váš dům

Rozhodli jste se investovat do vlastních alternativních zdrojů? Nabízíme kompletní návrh, dodávku a instalaci včetně uvedení do provozu.


0