Byt a rodinný dům

Hlavní přínosy inteligentního domu

  1. Komfort a tepelná pohoda jsou nejen příjemné, ale mají i vliv na Vaše zdraví. - Inteligentní dům udržuje tepelnou pohodu zvlášť v každé místnosti podle nastaveného režimu. Můžete vstávat v příjemně teplé místnosti a po víkendu se vracet do vytopeného domu.
  2. Snížení nákladů na topení. - V závislosti na rozmanitosti využívání bytu, domu (práce, škola, víkendy atd…), může regulace vytápění ušetřit až 30 % celkových nákladů na vytápění a to při lepší tepelné pohodě.
  3. Jednoduché ovládání. - K ovládání se používá dotykový displej, který je srozumitelný na první pohled a využívá notoricky známé symboly. Provoz displeje s integrovaným procesorem je energeticky nenáročný a bezhlučný, tak aby mohl být umístěn v centrální části domu či bytu.
  4. Snadná montáž a instalace. - Všechna čidla i hlavice ventilů radiátorů či podlahového vytápění jsou propojeny běžnou dvoulinkou. Monáž celého systému je jednoduchá a může ji zrealizovat i domácí kutil.

Jak systém Kobra® funguje?

Řídicí jednotka zaintegrovaná do ovládacího dotykového panelu - technologický procesor - komunikuje s každou místností přes mikroprocesory, které jsou multifunkční a mimo jiné obsahují i teplotní čidlo. Řídicí jednotka ovládá činnost radiátorů, včetně regulace elektrického vytápění a elektrického podlahového vytápění, případně ovládá činnost dalších řízených systémů.

Zajišťuje tepelnou pohodu jednotlivých místnostech podle nastaveného teplotního kalendáře a zároveň řídí také zdroje tepla - např. tepelné čerpadlo, solární kolektory, AKU nádrž, plynový kotel nebo elektrokotel. Tepelné zdroje využívá a řídí tak, aby mohly podávat optimální výkon za co nejmenší cenu.

Inteligentní dům můžete ovládat jak pomocí jednoduchého dotykového displeje v domě, tak na dálku prostřednictvím internetu případně některé funkce i z mobilního telefonu. Takto snadno a intuitivně nastavíte například teplotní kalendáře pro jednotlivé místnosti, změníte režim při odjezdu na víkend nebo při předčasném příchodu domů a snadno navolíte i další možnosti.

Kromě regulace vytápění je na systém možné napojit i další zařízení v objektu, například žaluzie, zavlažování zahrady, osvětlení, větrání a další.

Další informace o jednotlivých prvcích Inteligentního domu Kobra®…


0