Kde jde inteligentní dům Kobra® využít

Byt (3+1 a větší)

Úspora pouhým řízením vytápění. Jednoduché nastavení a intuitivní ovládání dotykového displeje, snadné zadání změn, zvláštní teplotní kalendář pro každou místnost. Snadná montáž a instalace. V případě vlastního zdroje tepla - např. plynový kotel - ovládání i tohoto zdroje. Možnost rozšíření o ovládání např. žaluzií, osvětlení, měření vlhkosti v místnostech atd.

Dům s jedním i více zdroji tepla, včetně alternativních

Kromě cíleného hospodaření s teplem a komfortní tepelné pohody v jednotlivých prostorách domu efektivněji využijete své tepelné čerpadlo nebo solární panely. Správné řízení vám přinese větší komfort a bude k zařízení šetrnější. Pokud se rozhodnete alternativní zdroje tepla pořídit, zajistíme jejich kompletní návrh, dodávku a instalaci. U většiny rodinných domů systém Kobra slouží pro řízení i dalších technologií kromě vytápění - bazén, větrání, žaluzie, osvětlení atd.

Kanceláře, administrativní budovy, výrobní haly

Inteligentní dům vám přinese významné snížení provozních nákladů, přesné údaje o nákladech na vytápění a samozřejmě nesrovnatelný komfort ve všech prostorách. Řízení tepla v kancelářích dle přítomnosti pracovníků na pracovišti. Dálkový přístup přes internet pro správu objektu.

Hotely

Teplotní režimy pro jednotlivé pokoje se nastavují z recepce nebo automaticky z rezevačního hotelového systému (např. Mefisto). Automatické vypnutí topení v neobsazených pokojích, snížení teploty během nepřítomnosti hosta a další funkce vedou k výraznému snížení nákladů na vytápění. Systém zajišťuje vytopení na komfortní teplotu těsně před příjezdem hosta, zjištění nestandardní teploty v pokoji, umožňuje přístup přes internet, ovládání klimatizace a hlídání mezních teplot. Menší opotřebení technologie vytápění.

Nemocnice, ústavy sociání péče

Výrazné snížení provozních nákladů. Větší komfort pro pacienty i personál má vliv nejen na ekonomiku provozu, ale i na zdraví pacientů - nepřetápí se, není chladno, ve všech místostech se udržují teploty podle teplotního kalendáře (včetně například snížení teplot na noc), aniž by pacienti či personál museli manipulovat s radiátory. Přesné údaje o nákladech na vytápění. Šetrné zacházení se všemi komponenty otopné soustavy, prodloužení životnosti technologie. Snadné monitorování teploty v jednotlivých prostorách objektu pomocí PC, včetně možného zvýšení či snížení teploty ze vzdáleného místa, pomocí aplikace Kobra asistent.