Součásti Inteligentního domu Kobra®

Jednotlivá zařízení (radiátory, elektrické topení, podlahové vytápění a další zařízení v domě) a zdroje tepla jsou napojeny na velmi jednoduchou stromovou dvoudrátovou sběrnici k procesoru uvnitř ovládacího dotykového panelu. Procesor koordinuje a reguluje činnost všech napojených zařízení: v jednotlivých místnostech udržuje teploty podle teplotního kalendáře a mezi zdroji tepla volí ten nejekonomičtější.

Procesor je možné připojit na internet. Vytápění a další funkce se pak dají ovládat pomocí programu Kobra asistent přes internet a také z mobilního telefonu.

Řídicí jednotka

skřín s řídící jednoutkou Kobra® - foto

Technologický procesor, který řídí a koordinuje chod všech zařízení systému, je umístěn uvnitř dotykového displeje. K jeho provozu tedy není třeba PC, ale pokud chcete systém ovládat i ze vzdáleného místa, lze k němu připojit modul Linux. Celý systém je pak možné připojit k internetu nebo lokální síti a můžete ho pomocí programu Kobra® Asistent ovládat ze svého PC.

Ovládání hlavic ventilů radiátorů a podlahového vytápění

Všechna čidla i ovládané hlavice ventilů radiátorů či podlahového vytápění jsou propojena běžnou dvoulinkou.

Všechna čidla mají svoji adresu, tudíž nevyžadují samostatný vodič. Montáž celého systému je proto jednoduchá a zvládne ji i domácí kutil.

Dotykový displej

Dotykový displej - foto

Na základě uživatelských zkušeností s předchozí verzí systému jsme pro ovládání inteligentního domu zvolili dotykový displej s integrovaným procesorem.

Řešení Inteligentní dům Kobra® je výsledkem dvouletého vývoje a testování. Zohlednili jsme v něm vývoj elektronických zařízení ve světě, jejich ceny a zkušenosti uživatelů s podobnými systémy řízení tepla v domě či bytě. Předchozí řešení bylo postaveno na technologickém procesoru, který operativně řídil jednotlivé procesy a ovládání systému pomocí PC. Přestože se tato koncepce se osvědčila v praxi a byla dobře přijímána uživateli s technickým cítěním, mnoha lidem způsobovalo obtíže právě ovládání pomocí PC. Ovládání celého systému se pak často stalo výsadou jednoho člena rodiny, což ostatním nevyhovovalo.

 

Dotykový displej je naopak přístupný všem – je srozumitelný na první pohled, využívá notoricky známé symboly a ovládání  je snadné, dotykem prstu. Provoz displeje a procesoru je energeticky nenáročný a bezhlučný, tak aby mohl být umístěn v centrální části domu či bytu.


Kontakt

ADP CZ, a.s.
Na Groši 1344/5a
102 00 Praha 10
tel: +420 607 776 734
e-mail: info@adp.cz