Projektanti

Inteligentní budovy a vytápění

Projektujete architekturu? Dodáváte hotové stavby na klíč či jejich části? Moderní architektura se v dnešní době neobejde bez systémů inteligentních budov . Nutnou součástí inteligentních systémů je řešení vytápění a případně využití přírodních zdrojů tepla a jejich koordinace. Kobra® systém je nezbytným parnerem ve Vašem podnikání.

Kobra® je primárně určena k řízení vytápění budov a skládá se z teplotních čidel, regulačních hlavic a technologického procesoru, umístěného uvnitř dotykového displeje. K prvotnímu nastavení ani dalšímu ovládání není třeba PC, vše se provádí přes touchpad. Propojení procesoru, hlavic a čidel je provedeno prostřednictvím dvou drátů, instalace zařízení je nenáročná, proveditelná kterýmkoliv elektrikářem. Investoři stále častěji požadují v objektu inteligentní systém řízení. Řešení, které nabízí systém Kobra® je snadné zanést do projektu, a má výhodu jednoduché instalace.

Předokládaná návratnost investice

Informace o způsobu vytápění a nákladech na celoroční spotřebu tepla v domě hraje důležitou roli v rozhodování investorů, zda se jim koupě a provoz stavby vyplatí. Obzvláště pro budoucí majitele hotelů, pensionů a ubytoven je alarmující stávající i předpokládaný růst cen energií. V závislosti na rozsahu stavby předpokládá Systém Kobra® návratnost dané investice v průběhu 3– 4 let.

Projekt, který myslí na komfort

Zákazníky však nezajímá pouze finanční stránka problematiky vytápění, ale také jejich tepelný komfort. Kobra® systém nabízí obojí bez nutnosti každodenní obsluhy otopných těles. Intuitivní ovládání dotykovou obrazovkou umístěnou v centrální části domu nebo bytu působí přitažlivě a navíc je jednoduché. Poslední novinkou je řízení vytápění Kobra® systémem přes internet.

Náročným zákazníkům bude imponovat možnost doprogramování Kobry® k ovládání jiných funkcí v bytě či domě: ovládání žaluzií, odvlhčování nebo naopak závlaha vegetace, kontrolování bazénové technologie, simulace přítomnosti v objektu atd.

Projekt, který vynikne mezi ostatními

Architekti zajišťují projektovou dokonalost, náš systém ekonomickou úspornost, což jedno s druhým zvyšuje komerční zajímavost prodávaných objektů. Navíc při minimálním zvýšení nákladů roste atraktivnost objektu, který šetří životní prostředí a pro investora znamená rychlejší návratnost investice ve srovnání s jinými projekty budov.