Hotely a firmy

Zredukujte náklady na vytápění, práci při údržbě i dopady na životní prostředí

Jeden ze spolehlivých způsobů, jak zvýšit zisky společnosti, je ušetřit na vytápění. Se systémem Kobra®, jehož návratnost je 2 – 3 roky, se vám to povede! Dá se říci, že majitelé firem a hotelů na řízeném vytápění profitují ze všech skupin uživatelů nejvíce, automatická regulace teplot a předprogramované teplotní kalendáře v jednotlivých místnostech zvlášť šetří jak lidskou sílu, tak životní prostředí. Na prvním místě však peníze.

Zatímco ve firmách běží systém po prvotním nastavení zcela sám, v hotelech  ovládá vytápění pokojů recepční od svého pultu: obydlený – neobydlený. Host si přitom může vybrat osobní teplotní režim.

Systém Kobra® neřídí jen samotná otopná tělesa, ale vhodně kombinuje klasické a alternativní zdroje tepla tak, aby výroba a spotřeba energie na vytápění měly nejnižší možné náklady.

I když je vhodnější zavádět regulační soustavu v době výstavby či úprav budovy, lze ji instalovat i v jakékoliv starší stavbě, která je již využívána. Dva dráty miniaturního průřezu není problém vést v podlahových lištách či drobnou rýhou v omítce, provoz firmy či hotelu při tom nemusí být přerušen.

Výhoda systému Kobra® spočívá i v možnosti ovládání dálkově přes internet, což může být užitečné například u pavilonové formy ubytování.

Snadno a bez velkých nákladů lze technologii Kobra® doprogramovat. Pak ovládá i další zařízení v objektu, jako jsou např. žaluzie, technologie bazénu, zavlažování, simulace přítomnosti v budově aj.

Ve sdělovacích prostředcích i jinde se v poslední době často hovoří o dopadech našich činností na životní prostředí. Od firem se se stále více očekává, že pomocí konkrétních opatření sníží svou uhlíkovou stopu. Udělali jste pro životní prostředí něco i vy? Zavedení systému Kobra® je jednoznačně pozitivní odpovědí. A jde o způsob řešení, který se ukazuje jako nejúčinnější: zavedení nové technologie, díky níž se zodpovědnost vůči životnímu prostředí vyplácí.