Majitelé domů

Méně za topení a tepelná pohoda si neprotiřečí

Zapomínáte doma vypínat topení, když jdete do práce? Účet za vytápění je toho důkazem...

Je vám nepříjemné, když vás po týdenní dovolené v romantické chaloupce s plápolajícím krbem přivítá syrový, studený domov?

Kobra® systém nabízí unikátní řešení, které Vám přináší finanční úspory a zároveň tepelnou pohodu, kterou si s domovem spojujeme. Díky sofistikované metodě řízeného vytápění vám ubyde jak starostí s ovládáním topidel, tak nepohodlí v chladném nebo přetopeném pokoji.

Každodenní úspory chrání před rostoucími cenami energií

Systém Kobra® jednotlivé místnosti vytápí podle toho, kdy jsou využívány. Teploty v jednotlivých místnostech je možné přednastavit v teplotních kalendářích. Po počátečním naprogramování dle vašich potřeb se již o topení nemusíte starat. Snižováním teploty v bytě v době vaší nepřítomnosti šetří Kobra® každý den jak životní prostředí tak Vaše rodinné finance. Z těchto každodenních miniaturních úspor však výsledně vznikne suma, která Vám investici na zavedení regulace vrátí během 3 – 4 let. Poté vás již rostoucí ceny energií nemusejí děsit.

Když přijdete domů, je tam příjemně

Celé vytápění se ovládá z jednoduchého touchpadu, který může být umístěn například v předsíni. Na něm si pomocí ikonek navolíte teplotní režim, který již pak za Vás sám spouští a vypíná vybraná topidla. Systém je založen na monitorování teploty v každé místnosti zvlášť, je tedy možné nastavit jiný průběh teplot v předsíni a jiný v koupelně. Každý člen domácnosti má navíc přidělenu určitou skupinu místností v nichž se pohybuje. Příkladem může být podvečerní zvýšení teploty v otcově pracovně, kde se jinak celý den zbytek rodiny nepohybuje. Pokud nastane výjimka v přednastaveném řádu a vy přijdete kupříkladu dřív z práce, stačí se přihlásit klepnutím na vlastní ikonu a Kobra® okamžitě zareaguje zatopením ve vám přidělených místnostech. Kromě předvoleného tepelného režimu zde nechybí tlačítko „topit!“ umístěné v pokojích na každém teplotním čidle.

Samozřejmostí je v dnešní době možnost ovládání soustavy přes internet či mobilní telefon.

Jeden systém pro všechna technická zařízení

Systém Kobra® neřídí jen samotná otopná tělesa, ale vhodně kombinuje klasické a alternativní zdroje tepla tak, aby výroba a spotřeba energie na vytápění měla nejnižší možné náklady.

I když je vhodnější zavádět regulační soustavu v době výstavby či úprav domu nebo bytu, lze ji instalovat i v jakékoliv starší stavbě, kde jste již nastěhováni. Dva dráty malého průřezu není problém vést v podlahových lištách či drobnou rýhou v omítce.

Na inteligentní systém řízení Kobra® je navíc možné napojit i další zařízení v objektu, například žaluzie, zavlažování zahrady, osvětlení, zabezpečení domu (EZS) a další.