Majitelé bytů

Tepelná pohoda a méně za topení si neprotiřečí

Zapomínáte doma vypínat topení, když jdete do práce? Účet za vytápění je toho důkazem...

Je vám nepříjemné, když vás po týdenní dovolené v romantické chaloupce s plápolajícím krbem přivítá syrový, studený byt?

Kobra® systém nabízí unikátní řešení, které Vám přináší finanční úspory a zároveň tepelnou pohodu, kterou si s domovem spojujeme. Díky sofistikované metodě řízeného vytápění vám skončí starosti s ovládáním topidel i nepohodlí v chladném nebo přetopeném pokoji.

Systém Kobra® je založen na vytápění jednotlivých místností podle toho, kdy jsou využívány. Teploty v jednotlivých místnostech je možné přednastavit v teplotních kalendářích. Po počátečním naprogramování dle vašich potřeb se již o topení nemusíte starat. Snižováním teploty v bytě v době vaší nepřítomnosti šetří Kobra® každý den jak životní prostředí, tak vaše rodinné finance. Z těchto každodenních miniaturrních úspor však výsledně vznikne suma, která vám investici na zavedení regulace vrátí během 2 – 3 let. Poté Vás již rostoucí ceny energií nemusejí děsit.

Když přijdete domů, je tam příjemně

Celé vytápění se ovládá z jednoduchého panelu dotykové obrazovky, který může být umístěn například v předsíni. Na něm si pomocí ikonek navolíte teplotní režim, který již pak za vás sám spouští a vypíná vybraná topidla. Systém je založen na monitorování teploty v každé místnosti zvlášť, je tedy možné nastavit jiný průběh teplot v předsíni a jiný v koupelně. Každý člen domácnosti má navíc přidělenu určitou skupinu místností v nichž se pohybuje, což je výhodou přednostně u bytů s větším počtem pokojů.

Změna režimu jediným dotykem

Pokud nastane výjimka v přednastaveném řádu a vy přijdete kupříkladu dřív z práce, stačí se přihlásit klepnutím na vlastní ikonu a Kobra® okamžitě zareaguje zvýšením teploty ve Vám přidělených místnostech.

Otopná tělesa řízená Kobrou® mohou být podlahová či nástěnná, elektrická nebo vodní. Systém je možné aplikovat na jakoukoliv otopnou soustavu: zkrátka spíná a vypíná topidla pomocí regulačních hlavic. Kromě předvoleného tepelného režimu zde nechybí tlačítko „vytápět!“ umístěné na každém teplotním čidle.

Nenáročná instalace

I když je vhodnější zavádět regulační soustavu v době výstavby či úprav bytu, lze ji instalovat i v jakékoliv starší stavbě, kde ste již nastěhováni. Dva dráty miniaturního průřezu není problém vést v podlahových lištách či drobnou rýhou v omítce.